Najlepsi hokeiści

Hokej na lodzie jest grą zespołową. Dlatego też najczęściej mówi się właśnie o najlepszych drużynach hokejowych, a nie poszczególnych zawodnikach. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że drużynę tworzą właśnie zawodnicy, choć nie tylko.

To dzięki nim drużyny osiągają sukcesy i uznawane są za jedne z najlepszych. Podobnie jak jest w przypadku innych sportów, za najlepszym zespołem stoją najlepsi zawodnicy, jednak grają oni także w mniej utytułowanych klubach sportowych. Pierwszą dziesiątkę najlepszych zawodników ligi hokejowej zamyka Eddie Shore.

To zawodnik, który grał na pozycji obrońcy i był jedną z pierwszych wielkich gwiazd ligi. Dziewiąte miejsce zajmuje Bobby Hull. Ten napastnik był bardzo skuteczny, jednak został zapamiętany także przez nieszczęśliwe zdarzenia, podczas którego sterroryzował bramkarza drużyny przeciwnej, który w konsekwencji uderzenia z kija – zmarł.

Na ósmym miejscu znajduje się Jean Béliveau, którego gra była zawsze na wysokim poziomie. Siódme miejsce należy do Douga Harveya, który dzięki opanowaniu do perfekcji jazdy na łyżwach, wyróżniał się na pozycji obrońcy. Na szóstym miejscu znalazł się Mark Messier, przez wielu uznawany za największego lidera w historii hokeja na lodzie.

Pierwszą piątkę otwiera Maurice Richard, który wyróżnił się tym, że jako pierwszy gracz w historii, strzelił pięćdziesiąt goli podczas trwania jednego sezonu. Czwarte miejsce należy do Mario Lemieuxa, uznawanego za zawodnika z wyjątkowymi i naturalnymi zdolnościami gry w hokeja. Pierwszą trójkę zamyka Gordie Howe, który do pięćdziesiątego roku życia poświęcił się hokejowi.

Zasłużone drugie miejsce należy do Bobby’ego Orra, który doskonale atakował z pozycji obrony. Na pierwszym miejscu znalazł się niezaprzeczalny mistrz Wayne Gretzky, który zdobył najwięcej goli i punktów w historii ligi hokejowej.